מכתבים וביקורות

כתבה לחצו כדי לראות

מאת :

נטע שיזף כתבה לחצו כדי לראות

מאת :

מטע שיזף כתבה לחצו כדי לראות

מאת :

נטע שיזף כתבה 2 לחצו כדי לראות

מאת :

מכתב מאוהבת פלמנקו

מאת :נועה ברשטיין שלום נטע ראיתי את האתר שלך וגם את קטע הפלמנקו עם הנעליים הכחולות התרגשתי, אני תמיד מתרגשת כשאני רואה אותך רוקדת. אני אוהבת פלמנקו מאז ומעולם ראיתי הרבה הופעות כמעט כל מה שהגיע לארץ ומעטים הרקדנים שמרגשים אותי נוגעים בנפשי ,מרטיטים את ליבי ואת בין האומנים שזכורים בנפשי או איפה שהדבר הזה נישמר או נחרט. כנראה שלא אשכח את התמונה שלך ושל צילך ,התחלת את הריקוד מאחורי מסך ענקי שראו את צילך רוקד.את וצילך וגם אני וצילי בכלל ניראה לי שליוויתי אותך בכל תקופותייך הבוגרות ,ברוב ההופעות הייתי. אני מאד מחוברת למוזיקה לתנועה ולא יודעת למה ,עד היום אני צופה אולי יום אחד אהיה בצד השני כמופיעה,זה חלום כזה שפועם בי כל השנים .אפילו התחלתי ללמוד אצלך ,תקופה קצרה ולמה את כל -כך מרגשת אותי או מה אני רואה בך? אני רואה בך ,דיוק בכל רגע בכל תא של גופך רוקד וזה לא דיוק של טכניקה זה דיוק של בשלות של איחוד כל המרכיבים : זה תיאום ולא של הגוף גם אבל זה משהו הרבה יותר מכל פירוט או מרכיב שאנסה לפרט אולי זה הריקוד מעבר לגוף לטכניקה למילים זה הריקוד שנישאר בנשמה בתור תמונה לחיים. שמלוה אותך ומתחברת לחייך. כמו הצל הזה שהוא היה הצל שלך בריקוד שלך ונישמר אצלי ,אני וצילי. הארכתי התפלספתי ,מקווה שעניין אותך, אוהבת ,נועה.

נטע שיזף רוקדת מריו מאיה

מאת :

חמישה כוריאוגרפים על אומני המחול שהשפיעו אליהם

מאת :נטע שיזף ואלדד סמורזיק

ביקורת של תיקווה חוטר ישי על המופע "געגועים" של נטע שיזף

מאת :ידיעות אחרונות, "... הדם החם של נטע פורץ מכל תנועה שלה. כשהיא מניעה את הגוף בתנועות נשיות ועגולות, מרימה את שובל שמלת, רוקעת בכח ברגליה- נשמע בקהל רחש של "וואהה".

ביקורת של אליקים ירון על מופע של נטע שיזף "פלמנקו"

מאת :מעריב, – פלמנקו מטובל היטב "מפליא לראות איך בחורה ישראלית, חדרה כל כולה על עולם הפלמנקו. יש לזכור: פלמנקו הוא ביטוי עשיר של תרבות, ותרבות אי אפשר לצטט. שיזף, לתדהמתי, מצליחה בכך. היא שולטת בכל הגוונים של תרבות המחול הזו וההתמזגות בינה לבין תביעות הריקוד מושלמת, אך בעט ובעונה אחת היא גם מפליאה להפוך את הריקוד שלה לאישי. די להתבונן בכפות ידיה שמבטאות עולם ומלואו, די לעקוב אחר הלהט הפנימי שבוקע מכל תנועה, מכל רקיעה, כדי להבין שמדובר בהתמזגות מושלמת".

ביקורת של תקווה חוטר ישי על מופע "געגועים" של נטע שיזף

מאת :ידיעות אחרונות, - אש פנימית "היא סקסית היא יפה והיא רוקדת נפלא. נטע שיזף, רקדנית הפלמנקו הישראלית, נראית ספרדייה מבטן ומלידה. כשהיא עולה לבמה בשמלות ארוכות שובל ובמחשופים נדיבים, היא יוצרת מתח של אקדח טעון. יש בשיזף אש פנימית המדליקה את הצופים והופכת את שיזף מסתם רקדנית, לרקדנית הנחקקת בזיכרון".

כתבה בתרבות העיר על המופע "בת הים הספרדיה"

מאת :לילי עבודי

המשך לכתבה בעיתון העיר על "בת הים הספרדיה"

מאת :לילי עבודי

מכתב תודות של הבמאי נייתן על עבודתה של נטע שיזף ב"כרמן", עם האופרה הישראלית בשנת 2009 הוזמנו נטע ולהקתה להופיע וליצור את הכוריאוגרפיה לאופרה כרמן של ביזה. היה זה חידוש של ההפקה הידועה מבית המטרופוליטן של ניו יורק בבימויו של פרנקו זפירלי הדגול.

מאת :במאי בית המטרופולין בניו יורק - נייתן לנטע – רקדנית מגן העדן "...תודה לך על עבודתך המדהימה במופע כרמן, זהו ביצוע המחול הטוב ביותר שראיתי אי פעם." נייתן

ביקורת על המופע פטנרה במסגרת מופע "נעים" באילת 2009

מאת :סימונה סולומון שאואט גיליון: 2378 היה זה החודש של המחול באילת, מנהרין ועד פרסקו . ומתברר כי גם באילת, יש קהל חם לצעדי פלמנקו וריקוד סקסי מבית היוצר של נטע שיזף . כתבת התרבות של 'ערב ערב', באה, ראתה, נהנתה וכמובן, רצה לספר לחבר'ה חוויה שמימית המשאירה אותך פעור פה מתחילתה ועד סופה, כך סיכמתי את אחד משיאי אירועי הרמת מסך שהתקיימו במחוזותינו בשבוע שעבר. תחילת סצנה. מסך. 'פנטרה'. הרקדנית והכוריאוגרפית נטע שיזף עולה לבמה ופותחת את הערב במחול סקסי, דרמתי, על גבול הטראגי, כובש ומלא עוצמה. סיפור סוער וסוחף על יהודה יפה, ששבתה בקסמה את לב הגברים הספרדים, אך מאחר ולא יכלה כיהודיה להתמסר להם, הם מתו באהבתם אליה, וכך גם יודעת היא את סופה. יש לציין, כי המוסיקה של ריקוד ה'פנטרה' המסורתי של הפלמנקו דומה מאוד לשיר 'צור משלו' היהודי, וזאת אחת העדויות המרשימות להשפעה היהודית על ספרד בכלל והפלמנקו בפרט. שיזף כובשת את כל הבמה, מסתחררת מלאת תשוקה ועצב ופעמים גם כעס. כל איבר בגופה מדבר, קואורדינציה מופלאה ליצירה מציפת רגשות שמותירה את הקהל בסופה פעור פה וכאוב כפיים בעקבות מחיאות הכפיים הסוערות.

ביקורת ראשונה על נטע שיזף בהופעה הראשונה שלה בישראל לאחר חזרתה מספרד מספרד

מאת :חזי לסקלי

ביקורת על נטע שיזף במופע "פלמנקו" במיסגרת פסטיבל הגיטרה

מאת :גילה מצא עיתון דבר