תלמידים ממליצים

נטע גשרי

לאחר שנתיים שאני מכירה את נטע כמורה, אני יכולה לומר כי נטע היא נדירה ומצליחה ליצור בשיעורי פלמנקו אווירה מפרגנת, תומכת ויוצאת דופן לדעתי בעולם המחול בכלל בסטודיו שלה, ולטפח בנדיבות רקדנים בעלי יכולת וידע רב בתחום. חוויית ריקוד הפלמנקו בסטודיו מהנה, מלאה בהומור ושמחה והרבה אהבה לפלמנקו ולתלמידים.

אילן מילר

"תפקידו של האמן ליצור את השמש בשעה שאיננה" - כתב רומן רולן. נתקלתי במשפט זה מתי שהוא במהלך לימודי בבית צבי כשרק התחלתי לעשות את צעדי הראשונים כשחקן צעיר. כאשר נכנסתי לראשונה לסטודיו הקטן של נטע שיזף, היכה בי המשפט הזה בשנית. באותו הרגע הכל התבהר, ידעתי שכך גם אני רוצה ושפגשתי את המורה שחיפשתי. כמו עלה יבש שצף על מיים, נייר עיתון שעף ברוח או להבה שמפלחת את החשיכה, זו התנועה שפועמת לתוך המקצב וחיה. בכל שיעור ובכל ריקוד אני נזכר ונפעם לגלות מחדש עד כמה לרקוד זה לחיות ועל המזל הגדול על שפגשתי את נטע מורתי.

סבטלנה ויינברנד

בשנים האחרונות היו לי כמה ניסיונות ללמוד פלמנקו במקומות שונים, אבל רק בסטודיו לפלמנקו של נטע הרגשתי שמצאתי את המקום הנכון ואת המורה הנכונה בשבילי. שיעורי פלמנקו אצל נטע נותנים כל כך הרבה אנרגיות ושמחת חיים שקשה לי לפספס אפילו שיעור אחד! שיעור פלמנקו הוא זמן שאני מקדישה רק לעצמי, שוכחת את הכל ונסחפת עם הקצב. אני אוהבת מאוד את הגישה המקצועית של נטע לפלמנקו, גם אם מדובר בסך הכל בחוג של שעה וחצי בשבוע, ללא שום שאיפות מקצועיות. למשל, השיעורים בסטודיו של נטע הם בליווי גיטריסט פלמנקו אנדרי ילין – כי לא רוקדים פלמנקו עם פלייבק! לנטע קריירת פלמנקו בינלאומית רבת שנים, והיא מתבלת את השיעורים בסיפורים הקטנים מהשנים בהם חיה בספרד ומסיבובי הופעות שלה בעולם. ועוד לא דיברתי על הופעת סוף השנה! על במה רצינית, עם קהל, עם תלבושות ואיפור... אני מתלהבת כמו ילדה קטנה כל פעם מחדש.

Sharon Sultan

Living in Paris for 10 years now, and this summer had an amazing moment with Neta. When I was 17, I met Neta for the first time in my dancing school, "Alon" in Ramat Hasharon, and she came to choreograph the "petenera" for 500 year to the expulsion of the Jews. That was the moment that changed my life, I looked at Neta and she showed us how to do the hands like flowers... and I fell in love! From exactly this moment, I knew that this is what I want to do, flamenco!! Neta did a tour in Spain , and I started learning flamenco with Silvia Duran for many years. This summer, after all these years, Neta invited me to dance with her and her company in "Carmen" in Park haYarkon, and for me it meant so much!! Thank you Neta, elef todot! You are an amazing artist, an amazing person! Toda! Love, Sharon.

יפעת כהן

רוקדת כ- 12 שנים פלמנקו, רקדה אצל טובי המורים בארץ ובספרד רקדה בהרכבים ובלהקות שונות: סוניה גרסיה, שירי וילד כיום רקדנית בתיאטרון מחול פלמנקו נטע שיזף בוגרת תואר ראשון בהוראת מחול מסמינר הקיבוצים מורה ומנהלת בית ספר לפלמנקו בפתח תקווה. הפלמנקו עבורי הוא כהתפתחותה של אישה והתפתחותי שלי מנערה שנהנית לרקוד פלמנקו וללמוד דברים חדשים כמקצב ה- tangos הקליל והחושני. והמעבר לנשיות בוגרת מעט יותר כמקצב ה- Algeria's. אכזבות וכאבי חיים הבאים לביטוי ב- sigirias והבדידות של ה- ,sola וההבעה הרבה שניתנת לי במסגרת הפלמנקו להגיע ליצירה אותנטית של רגשותיי ומצבי בחיים כאישה וכאדם. נטע חיזקה והגבירה את הביטוי האומנותי שלי, במסגרת להקתה יכולתי להביע אותי בצורה הנכונה האומנותית והטובה ביותר את עצמי, רגשותיי והאומן שבי. http://flamenco-israel.co.il/

מיטל רועה

מיטל רועה איזנברג רקדתי בילדות בלט וג'אז והייתי בלהקת מחול ייצוגית איתה הופענו בכרמיאל ובחו"ל. כיום אני מאמנת אישית לזוגיות. יוצרת ומנחת סדנאות "מהלבד לביחד". תמיד חלמתי לרקוד פלמנקו ואחרי כ 20 שנה החלטתי שהגיע הזמן. ניסיתי כמה מורות מאוד ידועות ואף אחת לא הרשימה אותי כמו נטע. אני רוקדת אצל נטע שנה שנייה. אני אוהבת את הנשמה שנטע מכניסה לריקוד, את יכולת העצמה הנדירה שלה שכה חשובה בעיקר בהתחלה. אני מעריכה את היכולת של נטע ליצר מרחב בטוח עבור כל אחת ואחד לבטא את עצמו בדרך שלו. ברמה המקצועית אני נהנת שמהשיעור הראשון רוקדים ומתכוננים להופעה של סוף השנה. זו תחושה של מתח מקדם ובריא. חשוב היה לי לבחור מורה שתהיה עבורי מקור להשראה ומי שמכיר את נטע לא יכול שלא להסכים איתי שהיא אחת ויחידה. הפלמנקו עבורי זה ריקוד אצילי המאפשר לבטא רגש עמוק ואמיתי שביום יום לא תמיד יוצא... וכמובן כיף שלא חייבים להיות רזים או צעירים... (-:

הילה - ביאן אוריאל

רקדנית. מורה וכוריאוגרפית ותיקה בתחום המחול הספרדי. המודרני ואומנות הגוף. ציירת ואמנית רב תחומית. בעלת נסיון של 20 שנה בתחום המחול בארץ ובחו"ל. תלמידה ותיקה של דליה לאו. מיגל אנחל. סילביה דוראן. נטע שיזף. מנולו מארין ורפאלה קרסקו. הופיעה במסגרת להקתו של נאצ'ו דואטו (ספרד) זוכת מקום שני בתחרות "קרן עדי" לקידום תרבות ספרד בישראל (1997). כיום מופיעה בלהקתה של נטע שיזף, כמו כן בפרויקטים פרטיים. מעט על הפלמנקו כפי שאני רואה אותו.... נכון שרובנו מכירים את הפלמנקו כמחול עם ספרדי עם משפטים מוסיקליים קבועים עם הרבה גוון של תיאטרון וסיפור חיים... של עצב... של שמחה... של ניגודים....של התפתחות. מעבר לכך, תמיד הרגשתי שהפלמנקו מייצג שפה ייחודית על קשר עם הבורא שממעל לבנינו – האנשים ההולכים על האדמה - כמשהו שמייצג עד כמה אני כאדם שותפה לו ועד כמה אני מתקיימת בנפרד לו.... שפה שהעוצמה הגדולה שבה היא הרגע שבו אני מוותרת על היאחזות לטובת אמון מוחלט לאותו ביט קצבי שמכוון ומחבר ביני לבין הדבר האדיר הזה שדרכו ממש יכולתי לראות את כל האיכויות שבחיים וכמה הכל קשור בהכל ושאינו יכול להתקיים בנפרד. עם כל רקיעה במרחב, עם כל תנועה בחלל, יכולתי לחוות מקצב ושיתוף מאוד מיוחד של כל ההוויה כולה. בתוך משהו שקורה בתוך גוף אבל נחווה כאחת החוויות הרוחניות הכי חזקות שחוויתי אי פעם שלא חוויתי בשום מערך מוסיקלי אחר. הפלמנקו מאלץ חיבור עמוק יותר למוסיקה הרבה מעבר לתנועה. שפה שמאלצת חיבור מאוד ממוקד למרכז ומהמרכז לכל ההוויה באהבה גדולה. הפלמנקו הינה שפת מחול יחידה במינה המאלצת את היוצר בתוכו להיות מחויב לחיים עם כל מה שזה אומר.

רחלי אפרת

רחלי אפרת רקדנית ומורה למחול פלמנקו, מנהלת סטודיו לפלמנקו ברמת ישי – טבעון. השתלמה עם מיטב המורים בארץ ובחו"ל. תואר ראשון בחינוך למחול, בוגרת סמינר הקיבוצים, ותואר שני בתרפיה באמצעות אומנויות בהתמחות בתרפיה בתנועה, אוניברסיטת חיפה. את הפלמנקו האמיתי פגשתי אצל נטע שיזף, לא אשכח לעולם שנטע אמרה לי "רחלי, אני אעשה ממך רקדנית". דרך המפגש עם נטע למדתי לרקוד פלמנקו. עבורי זה להיפגש עם כל חלקי האני שלי. דרך מפגש מיוחד זה נולד אצלי דיאלוג תנועתי חווייתי בשילוב ובאינטראקציה עם מוסיקת הפלמנקו (שרק בשבילה שווה להיוולד) שמחברת אותי אל השורשים הכמוסים והעתיקים של משפחתי שלי. מתוך הדיאלוג עם הפלמנקו נולדה המטפלת שבי, כיום אני תרפיסטית בתנועה בשילוב אומנויות MA. אתר הסטודיו של רחלי www.rflamenco.up.co.il

ליסה קרונברג

ליסה קרונברג הפלמנקו הפך ב-8 השנים האחרונות למלווה צמוד לנפשי. במוסיקה, משמעות ותנועה שמעצימים אותי - בשיעורים ומעבר להם, הפלמנקו נתן לי כוחות ויצירתיות ממנו הסקתי מסקנות על יצירה, חופש ומסגרת, על כאב ושמחה, בקיצור: על החיים במשך השנים נחשפתי להרבה מורות טובות בסגנונות ריקוד והוראה שונים המיוחד בשבילי אצל נטע שיזף הוא הראיה הבריאה וההוליסטית שלה את הריקוד והוראתו היא מצליחה לראות את האישה שאני ולא רק הרקדנית בקטע שיצרה, היא רואה את חשיבות הנשימה והתנועה הנכונה לגוף- דבר לא מובן מאליו בעולם הפלמנקו. יש בה שמחת חיים ואהבה מדבקת לריקוד והמוסיקה, לתרבות וליצירת הפלמנקו נטע מעוררת בי השראה גם הרבה מעבר לשיעור ואני אסירת תודה למקריות הלא- מקרית שהפגישה בינינו

עינת שחם

עינת שחם, 26, ילידת הארץ.רקדנית בלט קלאסי ופלמנקו מקצועית.במשך שנותיי כרקדנית בלט בבית ספרה של מרים קופמן הופעתי עם מס' כוריאוגרפים בלונדון וקפריסין,סיימתי בהצטיינות את כל מבחני ה R.A.D בלונדון, פינליסטית בתחרויות הבינלאומיות ע"ש מיה ארבטובה ו5 שנים זוכת מלגות מטעם "קרן שרת".את לימודי הפלמנקו התחלתי בסטודיו ובלהקה של סילביה דוראן הנהדרת במשך 3 שנים.הסקרנות, הפגישה אותי עם נטע, ומייד, התאהבתי בה ,הן כאומן מרגש ועוצמתי והן כאישיות נדירה ומיוחדת. הצטרפתי לסטודיו של נטע והופעתי עם להקתה בהפקת "כרמן" בבית האופרה הישראלית וכחברת להקתה הופעתי במופעים : "דואנדה" ו"בת הים הספרדייה". במהלך ההופעות ב"כרמן" קיבלתי הצעת עבודה מהמנצח דורון סולומון לרקוד כסולנית עם הסינפונייטה הישראלית ב"ש ליצירה "האהבה מכושפת" מאת מנואל דה פאייה. את כל התמיכה והביטחון קיבלתי מנטע אשר בנוסף בנתה לי 2 כוריאוגרפיות מדהימות ומרגשות לצד 2 כוריאוגרפיות שבניתי אני. שהיתי בספרד תקופה קצרה בה רקדתי אצל המאסטרה מילגרוס מנחיבר ולואיסה פליסיו. כיום, ממשיכה לרקוד בלהקתה של נטע שיזף ונהנית מכל רגע.

שני אטיאס

שני אטיאס, בת 26. מאז ומתמיד אהבתי לרקוד את סגנונות הריקוד הפופלריים, כשהגעתי לפלמנקו, מצאתי אומנות עשירה ומגוונת שהעצימה את חיי, והבנתי שזה עולמי. אם לרקוד אז פלמנקו, אם פלמנקו, אז רק אצל נטע שיזף. מעבר לזה שהיא הרקדנית הכי מדהימה שיש לנו בארץ ואפילו אחת המרגשות בעולם, היא אדם מדהים שתעצים אותך הן כאדם והן כרקדן. זה לא ניגמר בסשן צעדים שהיא מלמדת, היא נותנת יחס אישי לכל רקדן ורקדן. פלמנקו זה דרך חיים, ברגע שמתחילים זה הופך לסם חיים. נטע מלמדת את הפלמנקו על כל רבדיו, מוסיקה, היסטוריה, תרבות, אומנים שונים וכו' ואין מי שיכול לעשות את זה יותר טוב ממנה.